logo serwisu gitarra.pl
ikona youtube
GŁÓWNA PODSTAWY ZAAWANSOWANE SKALE WARSZTATY WIDEO DOWNLOAD
 Nuta - ikonaHistoria i uniwersalność gitary
Nuta - ikonaBudowy gitar
Nuta - ikonaAkcesoria gitarzysty
Nuta - ikonaRodzaje strun
Nuta - ikonaRozmiar gitary
Nuta - ikonaKupujemy gitarę
Nuta - ikonaKupujemy piec
Nuta - ikonaKupujemy efekt
Nuta - ikonaCzynności konserwacyjne

Nuta - ikonaPozycje do gry
Nuta - ikonaUkład ręki naciskającej struny
Nuta - ikonaUkład ręki uderzającej struny
Nuta - ikonaJak trzymać kostkę?
Nuta - ikonaSystemy strojeń
Nuta - ikonaStrojenie gitary
Nuta - ikonaZakładanie / Wymiana strun
Nuta - ikonaNapinanie gryfu

Nuta - ikonaĆwiczenia rozciągające
Nuta - ikonaJak czytać akordy?
Nuta - ikonaJak czytać tabulatury?
Nuta - ikonaTempo gry / Bicia
Nuta - ikonaTechniki gry palcami
Nuta - ikonaTechniki gry kostką
Nuta - ikonaTechniki zaawansowane
Nuta - ikonaRozpis dźwięków na gryfie
Nuta - ikonaTabela akordów
Nuta - ikonaZmiana akordów
Nuta - ikonaKapodaster
Nuta - ikonaGra z metronomem


strona główna > podstawy > kupujemy gitarę


ZAKUP GITARY


Jaką kupić i uniknąć niemiłych niespodzianek?

Wybór gitary, to tak jak wybór butów. Nikt nie powie Ci, w których butach tobie będzie najwygodniej, a takie za 50 zł. starczą na pół roku. Najlepiej zapytać się o radę doświadczonego gitarzysty, który będzie wiedział, jaką gitarę dobrać dla początkującego. Staraj się nie oszczędzać na czasie podczas zakupu gitary. Pójdź do kilku sklepów, zapytaj się sprzedawców i dobrze przeanalizuj to, co mówią, ale nie sugeruj się wszystkim. Przede wszystkim Ty sam, lub osoba pomagająca Ci w kupnie gitary powinna posłuchać jak dany instrument gra. Jest kilka ważnych rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, zapytać lub usłyszeć.


Kupujemy gitarę elektryczną.

Co warto wiedzieć przed zakupem gitary

Na rynku można znaleźć wiele modeli gitar elektrycznych, które różnią się jakością drewna, materiałem, wykonaniem, elektroniką. Większość gitarzystów powiada, że tańsze gitary to gorsze gitary, a droższe - lepsze. I to się zgadza, bo tańsze gitary są robione masowo, wszystkie elementy są produkowane maszynowo, a dobre gitary są robione ręcznie z dokładną starannością. Oczywiście od pewnego pułapu cenowego płacimy już tylko za markę, limitowaną edycję lub oryginalne wykończenie. Dlatego duża ilość doświadczonych gitarzystów szuka instrumentów wyprodukowanych kilkadziesiąt lat temu, kiedy jakość wykonania była dużo lepsza i cena nie za wysoka.


Nie znaczy to jednak, że wśród tańszych gitar nie można znaleźć dobrej gitary. Po prostu kupując tańszą gitarę jest szansa, że trafi się dobry instrument, a kupując droższą prawdopodobieństwo jest większe. Trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy, takie jak: wykonanie korpusu, gryfu, elektronikę, mechanikę mostka, kluczy. W budowie bardzo dobrych gitar zwraca się nawet uwagę na takie rzeczy jak układ słojów w drewnie, gdzie w tańszych, przy produkcji masowej się na to nie patrzy, albo rozdziela się czyste deski na gitary lakierowane, a te z sękami i przebarwieniami się maluje.

Jeśli chcesz kupić gitarę to najpierw ją wypróbuj. Każda gitara brzmi inaczej, nawet gitary tego samego modelu. Dlatego ważne jest, abyśmy zagrali i przetestowali własnoręcznie kilka, a nawet kilkanaście modeli i porównali. Ta gitara ma nam odpowiadać, ponieważ to my spędzimy przy niej bardzo dużo czasu w przyszłości.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę to:

Kupujemy gitarę klasyczną

Wskazówki i porady


Jeżeli chcesz grać muzykę klasyczną dobrym wyborem będzie zakup gitary klasycznej. Jeśli interesuje cię flamenco - powinieneś rozejrzeć się za gitarą flamenco, różniącą się kilkoma szczegółami od gitary klasycznej. Gitara flamenco jest nieco mniejsza od gitary klasycznej, wykonana z innych gatunków drewna, co daje jaśniejszy i bardziej donośny dźwięk. Struny położone są bliżej gryfu, przez co lepiej i szybciej możemy operować na gryfie.

Jeśli nie wiesz do końca czy wybrać gitarę akustyczną czy klasyczną, uniwersalnym wyjściem będzie wybór gitary klasycznej.

Rzeczy, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie gitary klasycznej to:

Kontakt Polityka prywatności Mapa strony Linki O mnie
eye2k © 2014